Wille w Hiszpanii i ich utrzymanie

Nieruchomości w słonecznej Hiszpanii

Posiadanie nieruchomości w Hiszpanii, to marzenie wielu osób. Spędzanie czasu w miejscu, gdzie słońce świeci przez większą część roku, brzmi bardzo kusząco. Jednak pozytywy mogą nieco przysłonić obowiązki związane z utrzymaniem domu. Wille w Hiszpanii generują także wiele kosztów, które należy ponieść niezależnie od tego, czy nieruchomość będzie zamieszkana przez cały rok, czy jedynie przez okres wakacyjny. Podejmując decyzję o zakupie, trzeba to robić świadomie i mieć na uwadze, że do kosztów zakupu należy dołożyć fundusze na późniejsze utrzymanie domu.

Wille w Hiszpanii, a porządek wewnątrz i na zewnątrz

Sprzątanie domu, to konieczność. Przy stałym zamieszkaniu należy je wykonywać regularnie. Przy okresowym wynajmie – co najmniej raz na pewien czas należy odświeżyć wnętrza i pozbyć się zbierającego się kurzu. Każdy bungalow Hiszpania można posprzątać we własnym zakresie, jednak jeśli właściciel nie mieszka na miejscu, konieczne jest zlecenie tego firmie zewnętrznej. To generuje dodatkowe koszty, szczególnie przy wynajmie wakacyjnym.

Często willa w Hiszpanii jest wyposażona w basen zewnętrzny. Klimat bardzo sprzyja kąpielom wodnym i słonecznym, ale utrzymanie basenu w czystości jest wymagające. Woda wymaga regularnej kontroli pod względem zanieczyszczeń i zastosowaniu odpowiednich środków chemicznych. Również ogród wymaga uwagi, nawadniania i przycinania roślin. Wszystko to składa się na dodatkowy koszt zatrudnienia osoby, dbającej o teren zewnętrzny. Z kolei mieszkania Alicante często mają doliczoną odgórną opłatę za utrzymanie części wspólnych, w tym basenu.

Konserwacja i ubezpieczenie

Instalacja elektryczna w gorącym klimacie może być narażona na przeciążenia i awarie. Dlatego tak ważne jest, by przeprowadzać okresowe przeglądy instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Może się bowiem okazać, że niedrogie domy na sprzedaż w Hiszpanii mają instalacje w kiepskim stanie. Ewentualne przeglądy i naprawy, to kolejne koszty utrzymania domu.

Ciepły klimat sprzyja rozmnażaniu się różnych szkodników. Już niepozorne mrówki mogą wygenerować duży problem, jeśli wejdą do wnętrza. Warto więc przeznaczyć pewną rezerwę na ewentualne koszty walki ze szkodnikami.

Nie wszystko da się przewidzieć. Istotne jest więc, aby posiadać dobre ubezpieczenie na wypadek ewentualnych uszkodzeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi, awariami czy szkodami spowodowanymi przez wynajmujących.

Wille w Hiszpanii na wynajem

Nie każdy wynajmujący wille w Hiszpanii szanuje cudzą własność. Trzeba więc uwzględnić koszty napraw, a także zwyczajnego zużywania się sprzętów. Natomiast jeśli nieruchomości, to klasyczne inwestycje w Hiszpanii na wynajem, można zlecić ich zarządzanie firmie zewnętrznej.