Domy do wynajęcia Hiszpania – czy to się opłaca?

Atrakcyjne ceny na domy do wynajęcia Hiszpania

Bardzo wiele osób chciałoby mieć nieruchomości w pięknych ciepłych krajach, w których może spędzić urlop. Dlatego też jednym z bardzo fajnych pomysłów w tym temacie są domy w Hiszpanii. Miejsce to jest bardzo przyjemne, a sam rynek bardzo mocno się rozwija. Dlatego też warto zainteresować się tym tematem. Aktualnie zakupy mogą być tym bardziej opłacalne, ponieważ pandemia znacznie wstrząsnęła wszystkimi rynkami, tak samo i tym. Obecnie ze względu na osłabioną turystykę domy do wynajęcia Hiszpania są dostępne w wyjątkowych cenach. Warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi informacjami na temat nieruchomości w tym obszarze. Obecnie jest dobry czas na inwestowanie.

Lokata kapitału, źródło dochodu

Posiadanie własnego mieszkania w Hiszpanii to dobry pomysł, ponieważ jest to nie tylko doskonała lokata kapitału, ale także szansa na spędzenie urlopu w pięknym kraju. Ceny w Hiszpanii nie są aż tak wysokie jak większość osób uważa, zwłaszcza jeżeli będzie się zarabiało w euro. Bardzo często większość osób, która decyduje się na luksusowe nieruchomości w Hiszpanii, kupuje je pod wynajem krótko lub długoterminowy. Pozwala to na zapewnienie sobie regularnego źródła dochodu, który może być całkiem dobrym uzupełnieniem etatu.

Koszty zakupu i utrzymania nieruchomości

Mediana metra kwadratowego mieszkania to 1350 euro. Jednak to nie wszystkie opłaty, które trzeba ponieść. Dodatkowo dochodzi także podatek wynoszący około 13-15% oraz szereg opłat notarialnych. W przypadku zakupu mieszkania w bloku oraz apartamentowców dochodzą opłaty czynszowe, które mogą wynosić od 300 do nawet 600 euro. Trzeba pamiętać także o kosztach za prąd, wodę, wywóz śmieci oraz o ubezpieczeniu. Jednak te wszystkie opłaty ponosimy także w przypadku nieruchomości w Polsce.
Oferty domów w Hiszpanii mogą być bardzo ciekawe, jednak trzeba także pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach. Przede wszystkim rynek hiszpański uważany jest za dość przyjazny, jednak procedury kredytowe są dość skomplikowane. Dlatego też zwykle 2-3 tygodnie trwa uzyskanie decyzji o przyznaniu bądź odmowie. Jednak za to kredyt można uzyskać nawet na 70% wartości nieruchomości.
Generalnie jeśli tylko ma się możliwość to zakup domu w Hiszpanii może być naprawdę doskonałym pomysłem.