Domy na sprzedaż w Hiszpanii a formalności

Zyskujące popularność domy na sprzedaż w Hiszpanii

Hiszpania to jedno z najpiękniejszych państw Europy. Malownicze miasta, ciekawe zabytki i wyjątkowy klimat sprawiają, że co roku miliony turystów odwiedzają ten słoneczny kraj. Co więcej, wiele osób postanawia dać sobie możliwość częstszego przebywania w gorącej Hiszpanii. Mianowicie, w ostatnim czasie, coraz większą popularność zyskują domy na sprzedaż w Hiszpanii.

Domy w Hiszpanii na sprzedaż

Na stronach internetowych można znaleźć bardzo wiele ogłoszeń luksusowych domów na sprzedaż w tym gorącym, europejskim państwie. Wybór jest ogromny, a niezliczona ilość przepięknych miejsc, w których można kupić nieruchomość przyprawia o zawrót głowy. Warto poszukać nieruchomości Alicante. Jest to prowincja, a także miasto położone na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Mieszkania Alicante cieszą się dużą popularnością ze względu na bardzo dobre położenie i bajeczne widoki. W jaki sposób sprawić, aby jedna z luksusowe nieruchomości w Hiszpanii stały się Twoją własnością? Przede wszystkim warto zaufać doświadczonym doradcom, którzy pomogą wypełnić wszystkie formalności.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Po podjęciu decyzji o zakupie domu w Hiszpanii, należy wyszukać odpowiednią agencję nieruchomości. W wyszukiwarce wystarczy wpisać hasło „Hiszpania nieruchomości” lub „Zakup nieruchomości Hiszpania”, a polecane biura wyświetlą się na górze wyszukiwań. Następnie po kontakcie z wybraną agencją i podjęciu wstępnych ustaleń, biuro zaczyna szukać odpowiednich domów w wyznaczonym rejonie Hiszpanii. Po zaakceptowaniu ofert, klient udaje się w podróż wraz z biurem, aby zobaczyć domy na sprzedaż w Hiszpanii.

Hiszpania domy – kolejne etapy

Aby rozpocząć wszelkie formalności, należy posiadać:

  • I.E. Número de Identidad de Extranjero, czyli Numer Hiszpańskiej Identyfikacji Podatkowej, który można uzyskać w Polsce, wypełniając odpowiedni wniosek w hiszpańskiej ambasadzie. Koszt to ok. 40 zł.
  • Paszport lub dowód osobisty
  • Konto w banku w Hiszpanii – aby założyć konto należy posiadać paszport, numer N.I.E., aktualny PIT i udokumentowane dochody z ostatnich 6 miesięcy.
  • We wszystkim tych czynnościach pomaga agencja nieruchomości, która załatwia powyższe sprawy, a także zapewnia aktywne tłumaczenie. Gdy klient posiada wszystkie wymienione powyżej dokumenty, można podpisać umowę wstępną, która jest zarazem rezerwacją. Umowa ta określa wysokość zaliczki, a także wskazuje miejsce i czas podpisania aktu notarialnego, który przypieczętuje zakup nieruchomości w Hiszpanii.
    Podczas spisywania aktu notarialnego wymagana jest obecność tłumacza, którego również zapewnia agencja nieruchomości. Po podpisaniu się obu stron, następna część kwoty powinna zostać wpłacona za pomocą czeku w hiszpańskim banku. W taki oto sposób, stajesz się właścicielem nieruchomości w Hiszpanii.
    Skoro możesz się już pochwalić tytułem właściciela inwestycji w Hiszpanii, pozostały ostatnie formalności. W ciągu 30 dni od daty podpisania aktu notarialnego, należy uiścić podatek od nieruchomości, opłaty rejestracyjne i notarialne. Wtedy w 100% stajesz się posiadaczem tego majątku.
    Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii to marzenie wielu osób. Jego spełnienie wcale nie jest takie trudne, gdyż pomoc biura nieruchomości znacznie ułatwia wszystkie formalności.